Neden Apartman Yönetim Hizmeti Almalıyım ?

Apartmanların yönetimi konusunda bir değişikliği söz konusu olması ile gündeme profesyonel apartman yönetim hizmeti almak fikri gelecektir. Bu durumun yani neden apartman yönetimi hizmeti almalıyım sorusunun cevaplarını sizlere detaylı olarak vermek istiyoruz.

Sıkıntıların baş edilemez bir hale gelmesi hem binanızın içerisindeki komşuluk ilişkilerinizi zedeleyecek hem de sizleri stresli bir ortamda yaşamaya mecbur bırakacaktır. Böyle bir yaşam alanını elbette hiç birimiz istemeyiz.  Apartman yönetimi hizmeti almanız, ikili ilişkilerinizin zarar görmeden binanız için yapılacak işlerin düzenli ve disiplinli bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

İlk olarak bütçeleme yönü faydalarından bahsedelim. Bir apartmanın elektrik, su, giderlerine ek olabilecek, temizlik giderleri, tamir bakım giderleri gibi gider kalemleri vardır. Daire sayısına bölünmesiyle ortaya çıkacak tutarın düzenli bir şekilde yatırılması gerekir. Bu konuda karşınıza çıkabilecek sorunlar arasında kullanmadığı için ödeme yapmakta zorluk çıkaran komşular ve düzensiz ödeme yapanların verdiği zararlar olacaktır. Örneğin; birinci katta oturan komşunuz asansör tamir bakım ücretini ödemek istemeyecek ya da aracı olmayan komşunuz otopark için yapılacak masrafa dahil olmak istemeyecektir. Bu ve bunun gibi sorunların çözümü konusunda Kat Malikleri Kanunu gereği uygulanacak emirler komşularınıza beyan edilecek ve bunun kat sahibi olmanın yasal zorunluluğu olduğunu anlayacaktır. Bu sayede ikili ilişkiler zarar görmeden sonuca ulaşılacaktır. Bu tarz konuların yasal takipleri ve ödemelerin banka aracılığı ile toplanması, ödemelerin yapılması ve tüm ödemelerin istiflenmesi işlemleri apartman yönetiminin muhasebe tarafı ile ilgili kısmıdır.

Temizlik hizmetleri sizin talepleriniz doğrultusunda belirlenen periyodlar halinde kapınız çalınmadan, sizden her hangi bir malzeme istenmeden titizlikle yapılacaktır. Kapıcınız olmadan kapıcılık hizmetinden yararlanmak da apartman yönetimi hizmeti içerisinde yer alan ayrıcalıklardan biridir.

Apartman Yönetimi denilince akla gelen ilk isim olma yolunda attığımız her adım da sizlere doğruyu ve mükemmelliği sunmayı amaçlıyoruz. Ekibimize ve firmamıza kattığımız her yenilik bu amaç içindir. Sizlerin huzur ve güven ortamında yaşamanız için almanız gereken ayrıcalıklı yönetim hizmetini sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hala bir apartman yönetimi arayışında olanlar için biz sizleri bekliyor olacağız.